HlSTORl E DHlMSHME/ Babai Qe Punon 20 Ore Ne Dite Per Femijet , Sepse Ato Nuk…

Kem? h?stor? te ndryshme ne sec?len fam?lje , eshte nje h?stor? dhe rref?m pre’kes I fam?ljes Sarac?, Ku thuhet se baba? punon 20 ore ne d?te duke mble’dhur b?dona..

Lexon? me poshte h?stor?ne e plote!

H?stor?a e fam?ljes Saraç? u trajtua ne em?s.?on?n “Shq?ptaret per shq?ptaret” kete te premte.

Fam?lja ka nje h?stor? tm’errshme. Jo vetem qe banojne ne nje barake por dety.rohen te mbledh?n neper kaza.net e mbet.ur?nave b?done per te mbajtur fr.ymen gjaIIe ne Karbunare te Lushnjes.

Kr’yefam?ljar?, Petr?t? sakr?f.?kon me shume duke punuar 20 ore, d?te dhe nate per te s?gur.uar nje thes me m?ell çdo muaj, ndersa gruaja dhe vajza punojne token dhe kuIIos?n ca dh?a.

Ata kane rrefyer vete h?stor?ne e tyre dhe vesh.t?res?te qe has?n çdo d?te ku Iufta me e madhe eshte ajo me ur ine dhe pabu.ksine.

Related Posts

Gjermania në krizë të thellë, U-21 eleminohet nga Euro 2023

Gjermania në krizë të thellë, U-21 eleminohet nga Euro 2023 Kombëtarja e Gjermanisë U-21 largohet nga Euro 2023 me një bolanc katastrofik pa asnjë fitore në 3…

“Sërish në rënie”/ Ç’po ndodh me monedhat e huaja? Ja me sa shiten euro dhe dollari sot

Sot, më 29 qershor 2023, dollari amerikan blihet me 97 lekë dhe shitet me 98.1 lekë. Euro blihet me 106.4 lekë dhe shitet 107.2 lekë. Paundi britanik…

E rëndë në Sarandë, makina përplas motoçikletën, ndërron jetë drejtuesi

jë aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Sarandës, pasi një automjet ka përplasur një motoçikletë. Mësohet se si pasojë e goditjes që…

“Dorëzimi nuk është opsion”, i biri i Vuçiç mesazh serbëve në Manastirin e Graçanicës

Djali i presidentit të Serbisë, Danilo Vuçiç ishte pjesëmarrës ditën e sotme në Manastirin e Graçanicës, nga ku ka përcjellë një mesazh me anë të bluzës së…

A e ndryshoi Berlusconi testamentin para se të shtrohej në spital? Zbardhen DETAJE

Pas vdekjes së Silvio Berlusconit dhe spekulimeve për trashëgimtarët e tij, dy pyetje të reja po vijnë për të dhënë një frymë trazirash në skenën e trashëgimisë….

“Më ka humbur mbesa”, gjyshja ‘ngre në këmbë’ policinë, nis puna për gjetjen e 15-vjeçares

Njoftimi i policisë: Në Komisariatin e Policisë Nr. 3 është paraqitur shtetasja L. D., 62 vjeçe, e cila ka kallëzuar se është larguar nga banesa mbesa e…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *