Blendi Fevziu: “Berisha është talenti më i rrallë i këtyre 30 viteve”

Gazetari Blendi Fevziu tha në emisionin “Të paekspozuarit“ se Partia Demokratike nëqoftëse nuk rithemelohet ajo do të shkërrmoqet. Gazetari tha se Berisha është talenti më i rrallë i këtyre 30 viteve dhe shtoi se në Shqipëri nuk ka terren për krijimin e partive konservatore.

“PD është partia e vetme nga partitë që rrezuan komunizmin që mbijetoi në Evropën lindore. Mbijetoi në sajë të vullnetit të Berishës. Nëse Berisha do të tërhiqet sot, a ka fuqi që kjo parti të rigrupohet, është shumë e vështirë.

Plasari tha që PD duhet të rithemelohet. PD është në një situatë tejet delikate. Vendi pa opozitë nuk mbetet po mund të duhen 10 vite sa të krijohet një opozitë e re. Ne jemi në një risk të madh të shkërmoqjes së partisë.

Unë rithemelim kuptoj të gjithë njerëzit opozitar. Nëqoftose nuk rithemelohet PD shpërbëhet. Kryesia nuk ka asgjë të re edhe pse janë me integritet, nuk ka asgjë të re. Nuk e di nëse Berisha ka një as nën mëngë. Unë kam sjellë një shembull, këtu nuk bëhet fjalë ka apo nuk ka të rinj, ka të rinj briliantë.

Brezi im është i rritur në kohën më të keqe me s80-90, vendi ishte ekonomikisht në rrënim. Po rritej një brez parazit që mendonte se shteti e gënjente dhe e anasjellta. Befas ky brez pa ideal me ngjarjet e 1990 u rimotivua dhe gjeti një motiv dhe eci shumë. Problemi është çfarë modeli i jep të rinjve.

Unë nuk e di a voton vajza ime për doktorin. Kam pasur bindjen që PD duhet të kishte një figurë të re, Berisha të mbetej lideri historik. Lideri i ri mund të gjendej me garë. Berisha është talenti më i rrallë i këtyre 30 viteve, por e mbylli vetë karrierën e tij.

Related Posts

Gjermania në krizë të thellë, U-21 eleminohet nga Euro 2023

Gjermania në krizë të thellë, U-21 eleminohet nga Euro 2023 Kombëtarja e Gjermanisë U-21 largohet nga Euro 2023 me një bolanc katastrofik pa asnjë fitore në 3…

“Sërish në rënie”/ Ç’po ndodh me monedhat e huaja? Ja me sa shiten euro dhe dollari sot

Sot, më 29 qershor 2023, dollari amerikan blihet me 97 lekë dhe shitet me 98.1 lekë. Euro blihet me 106.4 lekë dhe shitet 107.2 lekë. Paundi britanik…

E rëndë në Sarandë, makina përplas motoçikletën, ndërron jetë drejtuesi

jë aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Sarandës, pasi një automjet ka përplasur një motoçikletë. Mësohet se si pasojë e goditjes që…

“Dorëzimi nuk është opsion”, i biri i Vuçiç mesazh serbëve në Manastirin e Graçanicës

Djali i presidentit të Serbisë, Danilo Vuçiç ishte pjesëmarrës ditën e sotme në Manastirin e Graçanicës, nga ku ka përcjellë një mesazh me anë të bluzës së…

A e ndryshoi Berlusconi testamentin para se të shtrohej në spital? Zbardhen DETAJE

Pas vdekjes së Silvio Berlusconit dhe spekulimeve për trashëgimtarët e tij, dy pyetje të reja po vijnë për të dhënë një frymë trazirash në skenën e trashëgimisë….

“Më ka humbur mbesa”, gjyshja ‘ngre në këmbë’ policinë, nis puna për gjetjen e 15-vjeçares

Njoftimi i policisë: Në Komisariatin e Policisë Nr. 3 është paraqitur shtetasja L. D., 62 vjeçe, e cila ka kallëzuar se është larguar nga banesa mbesa e…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *