“Dorëzimi nuk është opsion”, i biri i Vuçiç mesazh serbëve në Manastirin e Graçanicës

Djali i presidentit të Serbisë, Danilo Vuçiç ishte pjesëmarrës ditën e sotme në Manastirin e Graçanicës, nga ku ka përcjellë një mesazh me anë të bluzës së tij.

“Dorëzimi nuk është opsion”, kishte të shkruar i biri i Vuçiç në bluzë, teksa përshëndeste të gjithë serbët që morën pjesë në fest

Në bluzat e shumë të rinjve serbë u panë mbishkrime nacionaliste “Nuk e japim djepin e Serbisë”.

Qytetarët e mbledhur serb në Graçanicë u shpërndanë pas përmbylljes së liturgjisë në manastir.

Ndërkaq, për shkak të sigurisë, këtë vit kjo festë u shënua në Gazimestan, vend i cili ndodhet 10 kilometra larg Prishtinës.ë.

Related Posts

Gjermania në krizë të thellë, U-21 eleminohet nga Euro 2023

Gjermania në krizë të thellë, U-21 eleminohet nga Euro 2023 Kombëtarja e Gjermanisë U-21 largohet nga Euro 2023 me një bolanc katastrofik pa asnjë fitore në 3…

“Sërish në rënie”/ Ç’po ndodh me monedhat e huaja? Ja me sa shiten euro dhe dollari sot

Sot, më 29 qershor 2023, dollari amerikan blihet me 97 lekë dhe shitet me 98.1 lekë. Euro blihet me 106.4 lekë dhe shitet 107.2 lekë. Paundi britanik…

E rëndë në Sarandë, makina përplas motoçikletën, ndërron jetë drejtuesi

jë aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Sarandës, pasi një automjet ka përplasur një motoçikletë. Mësohet se si pasojë e goditjes që…

A e ndryshoi Berlusconi testamentin para se të shtrohej në spital? Zbardhen DETAJE

Pas vdekjes së Silvio Berlusconit dhe spekulimeve për trashëgimtarët e tij, dy pyetje të reja po vijnë për të dhënë një frymë trazirash në skenën e trashëgimisë….

“Më ka humbur mbesa”, gjyshja ‘ngre në këmbë’ policinë, nis puna për gjetjen e 15-vjeçares

Njoftimi i policisë: Në Komisariatin e Policisë Nr. 3 është paraqitur shtetasja L. D., 62 vjeçe, e cila ka kallëzuar se është larguar nga banesa mbesa e…

“Luizi vinte vetëm për Kiarën”/ ZBËRTHEHEN prapaskenat e “Kepit të Vip-ave”, sakrificat e këngëtarit…

Luiz Ejlli nuk është banor i “Kepit të Vip-ave”, por ka qenë shpesh i pranishëm gjatë xhirimeve të reality shoë-t. Në një intervistë për “Ftesë në 5”,…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *